Mili goście w bibliotece z Polnej koło Stróż

Dzisiaj w bibliotece ruch, gwar i fajne dzieciaki, które przyjechały do nas z Polnej koło Stróż. Zwiedzają bibliotekę, uczestniczą w zajęciach czytelniczych i kreatywnych z robotem Biblusiemi i pisakami 3D. Ponad 40 dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Polnej przyjechało do Krynicy wraz z opiekunami, aby obejrzeć na lodowisku Przygody Sindbada Żeglarza. Przy tej okazji chcieli także poznać naszą bibliotekę i spędzić miło czas wśród książek.

Dla starszych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Polnej (klasy V-VII) przygotowaliśmy różne propozycje, które miały pokazać bibliotekę zupełnie z innej strony niż tej tradycyjnej - jako wypożyczalni książek. Wśród książek i obok książek nasi goście obejrzeli film pt. "Prawdziwa historia - Bronisław Babel" o pierwszej rodzinie, która zamieszkała na stałe w uzdrowisku, rywalizowali w różnych konkurencjach multimedialnych na specjalnej podłodze FunFloor, wzięli udział w zajęciach z robotyki oraz kreatywnych pisaniu pisakiem 3D. Cała grupa licząca prawie 40 uczniów obejrzała też bibliotekę i zapoznała się z naszą działalnością.