Dzień Kredki z małymi Odkrywcami.

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie...
My również bardzo lubimy kredki bo dzięki nim nasz świat jest kolorowy i wesoły.
22 listopada obchodziliśmy święto wszystkich kredek, nie mogło więc zabraknąć specjalnych warsztatów przygotować z tej okazji w bibliotece na Czarnym Potoku. W zajęciach wzięły udział dzieci z grupy pięciolatków z Gminnego Przedszkola nr 2.
Zastanowiliśmy się wspólnie jakie są rodzaje kredek, zmieniliśmy ich codzienne zastosowanie tj. kredki posłużyły np jako klocki z których stworzyliśmy kolorowe układanki, śmieszny Pan Ołówek towarzyszył dzieciom w tańcu. Przedszkolaki poznały magiczne kredki w których ukryte były obrazki. Ukazywały się one w momencie gdy padł na nie strumień światła. Nasi mali goście wysłuchali super książkę pt "Po co komu biała kredka" autorstwa Małgorzaty Falkowskiej. Na koniec wszyscy wykonali piękne obrazki oczywiście przy pomocy białej kredki, która w końcu mogła poczuć się doceniona. Za swoje zmagania dzieci zostały nagrodzone kolorowankami oraz specjalnym dyplomem.
Dzień Kredki z małymi Odkrywcami. Dzień Kredki z małymi Odkrywcami. Dzień Kredki z małymi Odkrywcami.